Online seznamka

Pro koho je online seznamka ten pravý způsob seznamení?

V České republice je přes 2 miliony uživatelů, kteří aktivně využívají online seznamování. Důvodem je hlavně to, že vyhledávání partnera online je mnohem komfortnější, jednodušší a s ohledem na osobnostní testy i úspěšné. To vše láká stále více singles k vyzkoušení služeb jednotlivých portálů.

Věkové skupiny na online seznamkách

Vyloučit určitou skupinu, která nevyužívá služeb online seznamek opravdu nejde. Dnes již víme, že schůzky si přes internet domlouvají sotva plnoletí, ale i uživatelé velmi pokročilého věku. S touto poptávkou vznikájí stále nové portály, které se specializují na určitou věkovou a zájmovou skupinu. Mobilní seznamky jako je Tinder nebo Badoo jsou většinou využívany mladšími uživateli. Naproti tomu klasické seznamovací portály jejíž inzeráaty dříve vycházely i v tištěné podobě jsou vyhledávány starší generací. Tito uživatelé již mají většinou dlouhodobý vztah a po rozchodu hledají někoho, s kým by mohly strávit další část svého života. Takovéto seznamky se soutředí na rozvedené nebo dokonce seniorské kategorie online uživatelů.

Hledání partnera přes nedostatek času

Seznamování na internetu je jednoduché a nevyžaduje žádne velké znalosti.

30% vztahů začíná dnes online

Online seznamování v dnešní době již ztratilo své stigma. Okolo 30% všech vztahů začíná online flirtem. A téměř 16% těchto virtuálních seznámení končí svatbou.

Online seznamování je ve svém principu to, co byly pro naše rodiče a prarodiče inzeráty v sobotní příloze novin. Tato forma seznamování nabízí svoji jednoduchou formou mnoho výhod. Jen v České republice vznikly v posledních letech desítky seznamovacích portálů přes které si každý může najít svého vyvoleného. Hlavně proto byste si měli stanovit svůj cíl předtím než se pustíte do registrace na některém z online portálů.

  • Hledám vážný vztah, nezávazný flirt, jednorázové rozptýlení nebo jen erotické dobrodružství na služební cestě?
  • Jak starý by měla být partnerka nebo partner kterého hledám?
  • Jsem ochoten do seznamování na internetu investovat nějaké peníze?

Podle toho jak vaše představy vypadají, nebude každý online portál pro vás vhodný. Prvně si zjistěte rozdíly, které jednotlivé portaly nabízejí.

Rozdíly mezi online seznamkami

Online seznamování má obecně několik typů. Některé portály nabízejí i několik kategorií podle zájmů. A každý kategorie má bezpochyby svůj šarm a svoje uživatele, kteří mají potřeby. Jednoduše kde je poptávka, tam je i nabídka.

Seznamky

Jako běžné seznamky bychom označili velképortály, kde uživatelé jednoduše založí profil s fotkou a přes něj se pak seznamují ostatními. Uživatel sám musí být aktivní a pomocí vyhledávání procházet a zúžovat okruh nabízených kontaktů, které mu nabízí seznamka. Osobní profily jsou pro ostatní uživatele viditelné a každý může profil navšívit. Pro možný první kontakt pak sama seznamka nabízí několik možností.
Seznamky tohoto typu jsou například:

Speciální seznamky

Některé seznamky se specializují na určitou skupinu uživatelů. Můžeme do nich počítat například seznamka +50, které jsou vhodné pro uživatelů, co se narodili již dříve a přesto ještě nechtějí trávit zbytek života sami. Mohou do nich patřit seznamky specializující se na seznámení menšin nebo naopak regionální seznamky. Mohoou to být seznamky katolické, ale i seznamky pro uživatele stejné orientace. Známé jsou například:

Partnerské seznamování

U partnerského seznamování je princip seznamování postaven na psychologickém rozboru a osobnosti. Složitý algoritmus se pak na zadaných datech a preferencích uživatelů nabídne nejideálnější uživatele z databáze. Tento typ seznamovacích portálů je z pravidla vyhledáván uživateli, kteří jsou starší třiceti let a finančně zajištěni.
Známé portály jsou:

Zvláštní seznamování

Také při seznamování se některé seznamky soutředí na seznamování speciálních skupin uživatelů. Příkladem to mohou být seznamky pro seznamování cizinců a místních dívek. Na stejném principu jsou třeba i seznamky pro seznámení s asijskými dívkami. Známe seznamky jsou:

Casual Dating

U casual datingu jde z pravidla o schůzky, které jsou podle běžných mantinelů volné. Často jde o erotické a sex schůzky. Casual sex může mít několik forem. Záleží na uživstelích, co přesně hledají, ale často se jedná o sex na jednu noc, dlouhodobější aférky, přátelské vztahy s benefitem a nebo bokovky které časem mohou vést i k važnějším vztahům.
Casual sex je takové pojítko mezi vážným a otevřeným vztahem.
Znéme seznamky zde jsou:

Seznamky na bokovky

Seznamky na krátkodobé vztahy jsou většinou určené pro seznámení dvou lidí za účelem sexu, kteří již většinou mají svůj vlastní vztah. Pro oficiálního partnera bývá samozřejmě taková aktivita skrytá. Tento typ seznamek se specializuje na tento tym uživatelů. Proto tyto portály se snaží zajisti svojim klientům tu nejvíc možnou anonymitu a diskrétnost.

Erotické seznamky

Online erotické seznamky se specializují na erotické a sex seznámení. Uživatelé si na těchto portálech nemusejí chodit okolo horké kaše a konverzace uživatelů často směřuje rovnou k domluvě erotické schůzky. Zastupitel této kategorie je:

Mobilní seznamky

Dnes již úplně každý má mobilní telefon a tomu se přizpůsobily i seznamovací portály. Tato forma seznamování je populárnější mezi mladšími uživateli. Nejznámějšími představiteli v této kategorii je Tinder. Aplikace, která vás nechá přejetím prstu hodnotit ostatní uživatele.
Typický představite této kategorie je :

Podvodníci na seznamkách

Anonymita internetu je mocná. Proto i v online seznamování najdete občas nějakou černou ovci. Ne každý profil je pravý. Často bývá na první pohled těžko rozeznatelné, zda se jedná o reálného uživatele. Proto varujeme všechny uživatele, aby jednali i na seznamkách s opatrností.

Neseriózní portály a uživatelé

Serióznost portálů také hraje roli v online seznamování. Uživatelé se chtějí seznamovat v bezpečném prostředí. Většině bezplatných portálů je výborným místem pro všechny podvodníky.
Buďte opatrní, pokud po vás po registraci na některém z bezplatných portálů bude někdo chtít poslat peníze na kredit, nebo snad zavolat na některé z podivných čísel do zahraničí.

Kolik stojí online seznamování?

Pokud nechcete ztrácet čas na bezplatných a neúčiných seznamkách, musíte investovat nějakou korunu. Většina seznamek si účtuje měsíční členství, které se pohybuje někde mezi 250 – 500 korunami. Za tyto peníze uživatelé dostavají speciální funkce, náhledy uživatelských profilů vhodných k seznámení, lepší zákaznický servis. Kromě jiného se na seznamkách kde je nutné platit tak často nevyskytují fake profily.