Jak funguje Tinder

Podle posledních průzkumů není polovina uživatelů Tinderu single. Tinder také již nějakou dobu není zcela bezplatný, ale o tom se dočtete níže.

Tinder preview

Co je Tinder a jak funguje?

Tinder je seznamovací aplikace kde se uživateli zobrazují za sebou fotky ostatních uživatelů. Dotyčný vidí fotku ostatních „single uživatelů“ a pohybem doprava označí osobu na fotce, že se líbí. Pokud posune fotku doleva, označí, že se mu osoba na fotce nelíbí. Pokud i osoba na fotce pro zobrazení fotky posunula fotku doprava, vznikla mezi uživateli shoda. Lidé kteří jsou si takto navzájem sympatičtí se mohou navzájem kontaktovat. Tak funguje Tinder. Alespoň teoreticky. Zní to dobře, realita je jiná.

Proč žádá Tinder přístup na můj Facebook?

První věc, která vás při registraci na Tinderu čeká, je spojení Tinderu s vaších Facebookovým účtem. Tím, že jako uživatel souhlasíte s Všeobecnými podmínkami dáváte Tinderu možnost nakládat s vašimi daty jak uzná za vhodné. Může vaše data dále poskytnout třetím stranám atd. Samozřejmě jen z „marketingových důvodů“.

To není ale vše. Tinder chce více: Fotky z Facebooku. Hlavní profilová fotka se totiž stává i profilovou fotkou na Tinderu. S tím zobrazuje Tinder také vaš věk a vše čemu jste dali „Líbí se mi“. Dalé požaduje Tinder také přístup k vaší pozici. Bude vám pak moci zobrazovat uživatelů, které jsou va vašem okolí. Každý už doufáme pochopil, že se sdílením dat to nebude jen tak a to, že hledáte partnera nezůstane úplným tajemstvím jak to bývá u normálních online seznamek, které mají odlišnou politiku ohledně dat. Zvláště po zavedení GDPR.
Zaměstnaným proto Tinder rozhodně nedoporučujeme. Podle našeho zjištění se totiž ví celá firma, kdo právě Tinder využívá.

Další problém je prodle nás spojení Tinderu s Facebookem a to, že musíte aktivním užíváním udržovat váš profil atraktivní i na této sociální síti.
To vás jistě bude stát nějaký čas. Dále by se možná přehnaná aktivita na Facebooku mohla zdát podezřelá vašim přátelům a tím vyvolat nepříjemnou sadu otázek. To se vám při vyzkoušení jedné z klasických online seznamek nestane. Zde je zaručeno plné oddělení od vašeho profilu, kterým se veřejně prezentujete. To se stane velkou výhodou pokud hledáte něco ostřejšího než partnera pro zbytek života.

Kolik se platí za Tinder? Je Tinder bezplatný?

Podle průzkumu je tato aplikace nevýdělečná a pouze 5 až 6 procent uživatelů je za používání ochotno zaplatit.

Dnes existuje verze Tinder Plus. Verze Tinder Plus umožňuje uživatelům poznat uživatele v blízkém okolí a také prohlédnout si v minulosti odmítnuté
profily uživatelů. V bezplatné verzi je počet tak zvaných swipů omewzen na stovku. 10 swipů se může zdát dost. V realitě zjistíte, že tento limit je vyčerpaný jedna, dvě. Po vyčerpání musíte vyčkat 12 hodin než bude možné aplikaci opět použít.

Ne moc oblíbená je také struktura placení za VIP profil. Totiž čím je uživatel starší, tím musí za využívání prémiové verze Tinder Plus platit více. Pokud jste uživatel kterému nebylo ještě 30, platíte za využívání prémiových služeb 9,99 dolarů měsíčně. Pokud jste již magiskou třicítku překročili, Tinder si řekne roznou o dvojnásobek, tedy 19,99 dolarů měsíčně.

Proč není Tinder vhodný jako seznamka?

Jednoduše Tinder na to není postavený. To jak funguje možné seznámení partnerů není systém, který by proto byl vhodný. Označovám partnerů podle vzhledu je spíše dostanete do situací, které seznámení nepřejí.

Abyste dostali šanci se seznámit, musíte tvrdě všechny nabízené uživatele hodnotit pozitivně. Tak si zvětšíte šanci, že alespoň někdo vás taky lajkne podle vaší profilové fotky.

Prémiová verze Tinder Plus

Přestože Tinder sází pouze nafotky, nenazí uživatelům možnost vložit do profilu druhou fotku. Tak že přichází nutnost vylepšit profilovou fotku Photoshopem. Než začnete používat Tinder je proto téměř nutnost vaši profilovou fotku vylepšit tak, aby se zvýšill zájem o váš profil.
Tím se opět vracíme ke klasickým seznamkám, které dají uživateli více upravit profil. Seznamky jako Freerande dávají uživatelům možnosti nahrát více fotek do profilu a tím i více důvěryhosnosti. Pokud je váš profil kvalitně vyplněn, dokáže toho jistě více, než jen profilová fotka.

Lze se tady seznámit na Tinderu?

Ne. tot bude as velké překvapení pro ženy, ale když máte s někých match, tak se přeci jeden druhému líbíte?
Ne nutně. Na Tinderu je velký přetlak mužů pro které tato seznamka představuje relativně levnou možnost se seznámit. Ovšem ne jednoduchou. Muž musí označit všechny ženy v daném okolí, že se mu líbí a čekat, která se ozve zpět. Až poté začne muž vybírat zda má zájem se z danou ženou setkat. Pro opravdové lenochy už byli i naprogramované programy, které sami olikují ženy v daném okolí.

Jsou na Tinderu reální lidé na seznámení?

Tato otázka se zdá možná zbytečná. Tinder je přeci online seznamka. Když se trochu zamyslíte, zjistíte, že tady vládne psychologický princip líbit se ostatním. U mnohých převládne zvědavost, zda jsou přitažlivý pro ostatní a založí si účet jen tak. Dostat trochu pozornosti od opačného pohlaví a trochu si zaflitrovat je tak přitažlivé.

Toto se týká více jak poloviny registorvaných žen na Tinderu. Proto je tak těžké se na Tinderu dopacovat k reálné schůzce. U mnohých uživatelů Tinderu jde prostě jen o získání trochy pozornosti a chatování.

U online seznamek to odpadá. Uživatelé musí za využívaní seznamek sice platit, ale na druhou stranu odpadnou uživatelé, kteří to nemyslí se seznámením vážně. Na Seznamce jako je například Flirtkontakt se vám nestane, že byste narazili na něhoko, kdo to nemyslí se seznámením vážně, protože to stojí peníze.

Jak začít konverzaci na tinderu?

Potencionální partnery jsou tinderu si hledáte jednoduchým principem swipe doprava či doleva. Pokud vaši partnerku či partnera zaujmete stejně jako vy jeho či ji, vznikne tak zvaný MATCH – Shoda mezi vámi.
Pokud máte shodu, Tinder vám sám nabídne zda chcete s dotyčným začít konverzaci nbo pokračovat v hledání dalších partnerů.

Jak staří uživatelé využívají Tinder?

Podle našeho výzkumu se na Tinderu pohybují nejvíce uživatelé ve věkové skupině 18-35 let. Většinou se jedná o mladé lidi, kteří nemají problém s krátkodobími a nezávaznými setkáními. Lidé starší jak 30 let již bývají na Tinderu nedostatkové zboží.

Tinder zkušenosti


Tinder je více méně hračka pokud vám bylo právě dvacet a chcete otestovat vašěe šance na trhu seznamování. Pokud jste už o něco starší a jde vám o seriózní seznámení, měli byste využít některou ze seznamek, které se snaží o seznámení partnerů klasickou cestou. Tak že pokud hledáte flirt nebo životního partnery, doporučili bychom vám seznamku jako Frerande nebo Seznamte.se. Hodně štěstí ať zvolíte jednu nebo druhou cestu.